Urządzenie do peelingu kawitacyjnego ETA Fenite Sonic Clean opis działania.

Data dodania: Kategorie: Porady

Urządzenie do peelingu kawitacyjnego ETA Fenite Sonic Clean – oczyszczanie i pielęgnacja twarzy.

 

Kawitacyjne oczyszczanie skóry twarzy dostępne było do niedawna wyłącznie w specjalistycznych  salonach kosmetycznych zajmujących się pielęgnacją skóry. Jednak od jakiegoś czasu na rynku pojawiły się urządzenia dla szerokiego kręgu konsumentów pozwalające na delikatne oczyszczanie skóry twarzy oraz usuwania martwego naskórka. Postaram się krótko omówić zasadę działania urządzenia do peelingu kawitacyjnego na przykładzie produktu marki ETA Fenite Sonic Clean. Zwrócę uwagę na jego zalety i wspomnę o ewentualnych ograniczeniach stosowania.

 

 

Na czym polega peeling kawitacyjny?

Pojęcie peelingu kawitacyjnego związane jest ze sposobem oczyszczania skóry przy pomocy urządzenia, które wykorzystując fale ultradźwiękowe oczyszcza powierzchnię skóry dzięki kawitacji. Kawitacja to zjawisko gwałtownej przemiany z fazy ciekłej w fazę gazową. W uproszczeniu jest to proces, który pomaga oczyścić nawilżoną wcześniej skórę z zalegającego martwego naskórka z jej zewnętrznej warstwy, zanieczyszczeń oraz nadmiaru sebum. Do tego procesu niezbędne jest użycie urządzenia o specjalnej budowie, wyposażonego w głowicę o kształcie szpatułki. Jak to wygląda w praktyce? Na czym polega różnica w stosunku to tradycyjnego oczyszczania skóry twarzy?

Stosując metody mechanicznie, za pomocą płatków kosmetycznych, wacików kosmetycznych, chusteczek do demakijażu oraz płynów miceralnych, płynów dwufazowych, olejków do demakijażu, toników, żeli, mydeł, peelingów drobno- lub gruboziarnistych zmywamy makijaż i usuwamy nagromadzone sebum. Tego typu działania mogą powodować mechaniczne podrażnienia skóry w postaci mikro urazów poprzez tarcie, ścieranie. Przyczynia się to dodatkowo do rozprowadzania po twarzy zanieczyszczeń jak i również baterii, co nie sprzyja osobom z cerą wrażliwą lub trądzikową. W przypadku metody peelingu kawitacyjnego bezpośrednio pozbywamy się zewnętrznej, zalegającej warstwy martwego naskórka. Odpowiedzialne są za to pęcherzyki cieczy (przy wcześniej nawilżonej skórze), które pod działaniem ultradźwięków zamieniają się w gaz, usuwając jednocześnie martwy naskórek jak również zanieczyszczenia.

 

Zalety peelingu kawitacyjnego – delikatne i dogłębne oczyszczanie skóry.

Urządzenie do peelingu kawitacyjnego stało się doskonałym narzędziem, aby w warunkach domowych przeprowadzić pielęgnację wrażliwej skóry twarzy. Ten sposób oczyszczania dedykowany jest szczególnie osobom posiadającym delikatną skórę, oraz skórę trądzikową. Opisywana metoda skuteczniej pomaga w procesach:

  • usuwania martwego naskórka (delikatnie go złuszczając)
  • wygładzania skóry
  • oczyszczania porów
  • usuwania zaskórniaków
  • pobudzania skóry i stymulacji jej odbudowy
  • zapobiegania roznoszeniu się bakterii

Czy peeling kawitacyjny jest dobry dla każdego?

Tak, jak każda metoda, również ta ma swoje ograniczenia. Przez zakupem urządzenia do peelingu kawitacyjnego warto zapoznać się z dołączoną instrukcją, która jasno powinna określać w jakich przypadkach powinno się unikać tej metody.

Niewskazane jest używanie tego typu urządzeń, kiedy na skórze występują jakieś świeże uszkodzenia, blizny, rany, oparzenia, zaczerwienienia, przewlekłe choroby skóry. Niezalecane jest również stosowanie tej metody podczas ciąży i karmienia piersią. W przypadku wątpliwości, bądź działań niepożądanych warto zawsze skonsultować się z lekarzem.

Opis urządzenia ETA Fenite Sonic Clean.

Urządzenie do peelingu kawitacyjnego ETA Fenite Sonic Clean wyposażone jest w dwie wymienne głowice (większą i mniejszą). Pozwala na ustawienie intensywności czyszczenia (2 poziomy), oraz wybór trybu pracy. Tryb czyszczenia cery i tryb nakładania preparatów kosmetycznych. Wbudowana bateria pozwala na ok. 60 min pracy. Czas ładowania, to ok. 2h.

 

Inne wpisy w kategorii "Porady"BLOG

Kawa to nie tylko zwykły napój – to rytuał, sposób na pełne energii rozpoczęcie dnia lub zatrzymanie się na chwilę i cieszenie się chwilą spokoju. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym baristą...

Niekończąca się historia. Dokładnie tak można nazwać dążenie do utrzymania czystości urządzeń do gotowania i pieczenia. Ale mamy dla Ciebie kilka prostych trików, jak łatwo poradzić sobie z tłuszczem,...

Pomarańczowy krągły owoc nazywają królową jesieni Ci, którzy na targu dostają lub kupują dynie i robią z nich zupę (a może jeszcze zostanie trochę puree na ciasto). My, fani żółto-pomarańczowych kulek...

(function(h,o,t,j,a,r){ h.hj=h.hj||function(){(h.hj.q=h.hj.q||[]).push(arguments)}; h._hjSettings={hjid:3902287,hjsv:6}; a=o.getElementsByTagName('head')[0]; r=o.createElement('script');r.async=1; r.src=t+h._hjSettings.hjid+j+h._hjSettings.hjsv; a.appendChild(r); })(window,document,'https://static.hotjar.com/c/hotjar-','.js?sv='); var _smartsupp = _smartsupp || {}; _smartsupp.key = '93c1cfadc4e59bef99b9113429219ff616019f59'; window.smartsupp || (function (d) { var s, c, o = smartsupp = function () { o._.push(arguments) }; o._ = []; s = d.getElementsByTagName('script')[0]; c = d.createElement('script'); c.type = 'text/javascript'; c.charset = 'utf-8'; c.async = true; c.src = 'https://www.smartsuppchat.com/loader.js?'; s.parentNode.insertBefore(c, s); })(document); (function (m, a, i, l, e, r) { m['MailerLiteObject'] = e; function f() { var c = {a: arguments, q: []}; var r = this.push(c); return "number" != typeof r ? r : f.bind(c.q); } f.q = f.q || []; m[e] = m[e] || f.bind(f.q); m[e].q = m[e].q || f.q; r = a.createElement(i); var _ = a.getElementsByTagName(i)[0]; r.async = 1; r.src = l + '?v' + (~~(new Date().getTime() / 1000000)); _.parentNode.insertBefore(r, _); })(window, document, 'script', 'https://static.mailerlite.com/js/universal.js', 'ml'); var ml_account = ml('accounts', '3488978', 'x7r4s8t8y4', 'load');